Reflexní terapie je přibližně 5000 let stará metoda péče o zdraví a vznikla ve východní Asii.

Je založena na myšlence, že na celém těle existuje množství bodů a plošek, které korespondují s jednotlivými orgány a částmi těla a to pravděpodobně cestou nervových propojení. Celý lidský organismus, každou jeho část lze tedy ovlivňovat pomocí mačkání různých bodů umístěných na plosce, prstech, nártech ale i na dlaních, hřbetech a prstech rukou. Mačkáním nebo hlazením těchto reflexních plošek můžeme cíleně léčit příslušný orgán nebo část těla. Posilovat, pokud nedostatečně pracuje a potřebuje dodat energii, nebo naopak uklidnit, je-li ve stavu akutního zánětu nebo bolesti.

Původním úkolem reflexní terapie byla prevence, dnes je však hojně používána i k léčbě. Kromě preventivní funkce pomáhá řešit akutní a chronické problémy, lze ji využít i jako doplněk jiné léčby nebo k urychlení rekonvalescence.

Pomocí reflexní terapie lze řešit či podporovat uzdravování závažnějších i lehčích onemocnění, ale slouží výborně i k vyladění zdravého organismu, uvolnění svalových i jiných křečí. Je velmi vhodná pro napravování nebo ulevování od svalových disbalancí a vůbec potíží pohybového aparátu. Reflexní terapie se výborně osvědčila u léčení různých typů alergií, střevních chorob, zánětů a nervových onemocnění.

Využití reflexní terapie při:

  • bolestech kloubů a zad

  • skolióze – zde se doporučuje kromě reflexní terapie použít vhodné cvičení na posílení svalstva

  • migrénách - hlavními příčinami migrén bývá zablokovaná krční páteř, popřípadě špatná funkce žlučníku nebo jater

  • alergiích